Skóra naczyniowa, skóra z trądzikiem różowatym – jak pielęgnować?

Skóra naczyniowa, trądzik różowaty – problemy, z którymi boryka się coraz większa liczba osób na całym świecie. To schorzenia skóry, które potrafią znacząco wpłynąć na nasze samopoczucie i pewność siebie. Dermatolodzy na całym świecie wiedzą, że ich zalecenia medyczne plus dobra pielęgnacja i suplementacja to istotne elementy całej kuracji. Niestety, wiele osób popełnia błędy w codziennym dbaniu o swoją skórę, co może pogłębiać problemy dermatologiczne. Poniżej znajdziesz najczęściej popełniane błędy w pielęgnacji skóry naczyniowej i znajdziesz kilka podpowiedzi jak skutecznie radzić sobie z tymi problemami.

1. Nieodpowiednie stosowanie silnych detergentów

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przy pielęgnacji skóry naczyniowej jest stosowanie zbyt silnych detergentów i płynów micelarnych. Takie produkty mogą odwadniać i drażnić skórę, co prowadzi do nasilenia objawów trądziku różowatego oraz podrażnień skórnych. Dlatego ważne jest, aby sięgać po delikatne, łagodne środki myjące, które nie naruszają naturalnej bariery ochronnej skóry. Najlepiej w formie olejowej czy mleczek do demakijażu (Infinite Cleanser Forever)

2. Nadmierna ekspozycja na słońce

Kolejnym błędem, który często popełniamy, jest nadmierna ekspozycja skóry na nadmiar  promieni UV. Promieniowanie słoneczne może powodować podrażnienia skóry naczyniowej i nasilenie objawów trądziku różowatego. Dodatkowo może się pojawić problem z odwodnieniem naskórka, utratą bariery ochronnej, lawiną wolnych rodników i w konsekwencji pogorszenie jakości skóry. Dlatego tak istotna jest regularna aplikacja filtrów przeciwsłonecznych o odpowiedniej mocy ochronnej. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie codzienna aplikacja kremu ochronnego np.: Protecting Day Lotion Forever oraz makijażu mineralnego, który będzie stanowił dodatkową barierę dla nadmiaru promieni UV. Makijaż mineralny jest tak delikatny, że można go stosować w najbardziej słoneczne dni, nawet kiedy wybieramy się na plaże lub wycieczkę w ciepłe kraje. Tu sprawdza się Aloe Lola Krem BB Glow – Koloryzujący krem mineralny z aloesem, Aloe Lola CC Glow Podkład z aloesem lub Aloe Lola Puder mineralny z aloesem.

3. Zaniedbywanie nawilżenia skóry

Nawilżenie skóry jest kluczowym elementem pielęgnacji skóry naczyniowej i z trądzikiem różowatym. Skóra sucha i odwodniona może stawać się bardziej podrażniona i wrażliwa, co może przyczyniać się do nasilenia objawów. Dlatego ważne jest regularne nawilżanie skóry odpowiednimi produktami. U podstaw pielęgnacji takiej skóry warto postawić Forever Aloe Vera Gel. Ten delikatny, nawilżający żel aloesowy, który łagodzi podrażnienia, przyniesie ulgę najbardziej uwrażliwionej i zmęczonej skórze. Najlepiej w postaci maseczek opisanych w KATALOG ZABIEGÓW . Aloes jako podstawowy składnik produktów kosmetycznych może być stosowany z powodzeniem do pielęgnacji całorocznej w postaci: toniku do twarzy , serum lub kremu.  Jak dobrać dokładną pielęgnację dla skóry naczyniowej, znajdziesz w ABC Dobrej Pielęgnacji w rozdziale: Skóra naczyniowa.

4. Stosowanie agresywnych zabiegów kosmetycznych

Przedostatnim często popełnianym błędem jest stosowanie agresywnych zabiegów kosmetycznych, takich jak peelingi mechaniczne czy mikrodermabrazja, które mogą dodatkowo podrażnić skórę naczyniową i z trądzikiem różowatym. Zamiast tego warto postawić na delikatne, łagodne zabiegi, które nie naruszają naturalnej bariery ochronnej skóry. Nieocenionym wsparciem w pielęgnacji skóry naczyniowej jest Maska Bio Cellulozowa opisana w artykule Piękna skóra dzięki Aloe Bio Cellulose Mask. Jak wykonać taki nawadniający i regenerujący zabieg znajdziesz także w KATALOG ZABIEGÓW .

5. Brak suplementacji i wsparcia pielęgnacji od wewnątrz organizmu

To ostatni, najczęściej pojawiające się zaniedbanie w pielęgnacji skóry naczyniowej. Takie suplementy jak Witamina C, Kolagen, Kwasy Omega3 czy minerały, to podstawa pielęgnacji wewnętrznej. Nie może zabraknąć takiego wsparcia od środka, jeśli chcemy naprawdę zażegnać kłopoty z naczyniową skórą. Tak dobrze wzmocniona od środka skóra, z większą siłą oprze się niszczycielskim zakusom promieni UV, szybciej się zregeneruje (jeśli już zaszalejecie z zabiegami drażniącymi lub nadmiarem kąpieli słonecznych na brzegu Adriatyku) i łatwiej powróci do dobrego stanu. Pamiętaj, odpowiednia suplementacja wzmacniająca cały układ krwionośny i skórę, to jest klucz do sukcesu. Szczegóły możesz znaleźć w ABC Dobrej Suplementacji.

Forever Marine Collagen

Pielęgnacja skóry naczyniowej i z trądzikiem różowatym wymaga szczególnej uwagi i delikatności. Warto unikać najczęściej popełnianych błędów i stosować odpowiednie produkty do pielęgnacji skóry, które pomogą złagodzić objawy tego typu skóry. Dlatego warto zainwestować w produkty oraz mądrą pielęgnację i cieszyć się zdrową, promienną skórą każdego dnia. Zastosuj powyższe porady i przy najbliższej konsultacji ze swoim dermatologiem pochwal się pięknie wyglądającą skórą, bez problemów naczyniowych.

Podobne wpisy