Suplementacja kolagenem- dlaczego nie widzę efektów?

Suplementy diety zawierające kolagen stały się hitem w ostatnim czasie. Kolagen, białko o strukturze spiralnej (potrójna helisa aminokwasów glicyna/prolina/hydroksyprolina) jest najbardziej powszechnym białkiem występującym w skórze, kościach, mięśniach i nie tylko. Ogólnie rzecz biorąc, jest niezbędny do zachowania prawidłowej struktury i elastyczności tkanek, dlatego jego suplementacja może przynieść wiele korzyści dla naszego organizmu. Niemniej jednak, często zdarza się, że pomimo regularnego stosowania suplementu z kolagenem, brak widocznych efektów działania. Dlaczego tak się dzieje?
 1. Zbyt niskie stężenie kolagenu – Niektóre preparaty zawierają zbyt mało kolagenu, aby jego działanie było skuteczne. Dlatego warto zwrócić uwagę na zawartość kolagenu w suplemencie i wybierać preparaty, które dostarczą organizmowi odpowiednią ilość tego składnika. Badania naukowe potwierdzające skuteczność takiej suplementacji były przeprowadzane przy zastosowaniu 2500-12000 mg.
 2. Zbyt krótki czas stosowania suplementu – Kolagen, aby mógł rzeczywiście wpłynąć na kondycję całego ciała potrzebuje przynajmniej 3 miesięcy. Dlatego systematyczność i wytrwałość to dwa najważniejsze aspekty podczas suplementacji. W badaniach zaobserwowano ciekawe zjawisko. Przez miesiąc od zaprzestania suplementacji utrzymywały sie pozytywne efekty zastosowanej kuracji. Biorąc pod uwagę, że fakt, że z każdym rokiem nasz organizm syntezuje coraz mniej kolagenu, aby cieszyć sie jak najdłużej wspaniałym samopoczuciem i wyglądem, warto zaprzyjaźnić się z kolagenem na dłuższy czas. Jak długo? Tak długo jak będziemy chcieli, zależy to od nas.
 3. Brak odpowiedniego wsparcia dla kolagenu – Aby kolagen w suplementach mógł skutecznie działać, niezbędne jest odpowiednie wsparcie w postaci innych składników odżywczych. Należy zadbać o odpowiednią dietę oraz uzupełniać niedobory witamin i minerałów, które wspierają syntezę kolagenu. Składniki niezbędne do prawidłowej suplementacji z kolagenem: witamina C, składniki mineralne takie jak miedź, żelazo, krzem, aminokwasy oraz antyoksydanty.
 4. Zbyt niski stopień przyswajalności, który może wynikać z dwóch elementów: niewłaściwa forma kolagenu ( powinien to być HYDROLIZAT najlepiej rybi, maleńka cząsteczka, łatwa do rozłożenia na ) oraz słaba kondycja układu pokarmowego osoby przyjmującej kolagen. Ten drugi aspekt jest szczególnie ważny, ponieważ wiąże się często z ogólnym osłabieniem organizmu, brakiem właściwej diety, niedoborami oraz wyniszczającym trybem życia. Dlatego jeśli chcesz zobaczyć efekty suplementacji kolagenem, na początek zadbaj o wzmocnienie, dożywienie, oczyszczenie całego organizmu. Szczegóły jak dobrze zadbać o cały organizm znajdziesz w ABC Dobrej Suplementacji.
 5. Odwodnienie skóry – To stan, w którym organizm traci więcej wody niż ją przyjmuje, co może prowadzić do problemów ze skórą. Ale pamiętaj, że skóra to ekran Twojego ciała, zatem odwodniona skóra to słabo nawodniony cały organizm. Aby zapobiec odwodnieniu, należy regularnie spożywać odpowiednią ilość wody, najlepiej z odrobiną soli, soku cytrynowego lub czystego miąższu aloesowego. Należy unikać nadmiernego spożywania alkoholu i kofeiny.

Chcesz widzieć efekty suplementacji kolagenem? Tego nie może zabraknąć każdego dnia:

 • Codziennej dawki kolagenu dostosowanej do indywidualnych potrzeb organizmu.
 • Wsparcia syntezy kolagenu w postaci pełnowartościowego białka (np; Forever Lite Ultra), antyoksydantów (np; Forever Lycium Plus), składników mineralnych (np; Forever Nature Min lub Fields of Green) oraz kwasu hialuronowego (Forever Active HA)
 • Zbilansowanej diety bogatej w składniki odżywcze wspierające zdrowie skóry, włosów i paznokci.
 • Regularnego spożywania owoców, warzyw, orzechów, nasion i innych produktów bogatych w składniki odżywcze.
 • Regularnego nawadniania organizmu. Tu z pomocą przyjdzie specjalista od nawadniania czyli Aloe Vera Gel Forever.
 • Unikania nadmiernego stresu, palenia papierosów i spożywania alkoholu, które mają negatywny wpływ na kondycję skóry.
 • Regularnego dbania o higienę osobistą i stosowania odpowiednich produktów pielęgnacyjnych. Jak dobrze dbać o skórę od środka, czytaj Jak niwelować wpływ stresu na skórę -10 suplementów diety, które pomogą Ci w pielęgnacji skóry od wewnątrz.

  Suplementacja Marine Collagen Forever może przynieść wiele korzyści dla zdrowia skóry, włosów i paznokci, jeśli będzie odpowiednio wsparta odpowiednią dietą i stylem życia. Ważne jest dbanie o układ pokarmowy, regularne oczyszczanie organizmu (Clean9) , unikanie szkodliwych czynników oraz regularne sięganie po składniki wspierające syntezę kolagenu (Forever Ultra Light, Forever Absorbent C,Forever Lycium Plus, Forever Nature Min, Forever Daily). Dzięki tym działaniom możemy efektywnie wykorzystać potencjał suplementacji z kolagenem i cieszyć się zdrową i piękną skórą na dłużej.

Podobne wpisy